אימאלה חוגים לאימהות לאחר לידה בראשון לציון,

אימאל'ה- בית לאימהות לאחר לידה בראשון לציון

בכדי לנסות להוריד קצת את חוסר הוודאות ובכדי שתוכלו להתכונן ללידה בצורה הטובה ביותר
(עד כמה שניתן להתכונן לאירוע המכונן בחיים..), אספתי מספר טיפים שיכולים להקל עליכם
את החיים לפני הלידה ואחריה  (נכון, האישה ילדה וכל הזכויות על הכאב, התחושות והשינויים הגופניים שמורים לך, אבל גם חייו של הגבר משתנים לאחר הלידה ויש דרכים להקל גם עליו בתקופה זו..) ולאפשר לכם להיכנס להורות בצורה קלה יותר..
 
רשימת דברים שתוכלי לעשות לפני הלידה בכדי להקל על עצמך אחריה:
 
קניות בסופרפארם-  אחד מהקשיים שמתארים גברים לאחר הלידה הוא ה"תיזוזים" הרבים והשליחויות האינסופיות שהם נדרשים לעמוד בהם, אחרי הלידה הכל מרגיש נורא דחוף (למשל כמו משחה לטיפול בפטמות בשש וחצי בבוקר..) והגבר מתוך רצון להקל על אישתו במה שרק יכול, בדר"כ ירוץ לחנות הקרובה. לחלק מהגברים היציאות מהבית עוזרות מאוד בכדי להתנתק קצת ולהחזיר לעצמם קצת משיגרת החיים הקודמת, חלק אחר מהגברים מרגישים שבעל כורחם נאלצו לעשות הסבה לשליח פיצה (לפחות כך יוכלו להרוויח כסף מהעניין). גם מבחינת הנשים יש שמעדיפות קצת שקט מהבעל אפילו לכמה דקות, ויש שיחששו להישאר לבד בזמן הזה שהוא בחנות. בכל מקרה, ולא משנה לאיזה סוג אתם שייכים, כדי להקל על בן הזוג שלא ילד, ולא לשלוח אותו לסופר פארם על כל דבר קטן, כדאי להכין מראש רשימה של כל מה שתצטרכי ולקנות הכל מראש וברוגע. לתינוק.. (אקמולי/נובימול, סימיקול/גרייפ ווטר, תרסיס מי מלח מדודים לאף סתום או נזלת אצל תינוקות רכים, צמר גפן ומקלוני אוזניים לטיפול בטבור) ולעצמך.. (תחבושות, רפידות הנקה, משחה לפטמות, כדור נגד כאבים).
הכנת התיק ללידה ולבית החולים - הכיני תיק ללידה ולימים שלאחר מכן למחלקה או למלונית, תזדקקי לדברים בשבילך וגם בשביל הקטנטן.. אומנם התאריך המשוער הוא בשבוע 40, אבל רוב הלידות מתרחשות בין שבוע 36-42 כך שאין לדעת איפה תתמקמי בטווח הזה ועדיף להיות מוכנה מראש..
הכנה לברית/פדיון הבן -  אם יש לך בבטן בן? ממליצה להתחיל לחשוב על מקומות אפשריים לברית.. מספר מוזמנים.. רשימת תרופות לברית (לכל מוהל יש את הרשימה שלו, כדאי להתכונן מראש), אפשר ללכת לראות מקום אחד או שניים..השבוע שלאחר הלידה הוא עמוס וגדוש..תוכלי להוריד מעצמך קצת עומס אם לפחות המקום לברית..המוזמניםמה את אוצה ללבוש..ורשימת הקניות כבר יהיו מוכנים.
הכנת אוכל- בכדי שלא תצטרכי לבזבז זמן יקר על הכנת אוכל בימים שלאחר הלידה או כדי שלא תמצאי את עצמך אוכלת במבה וופלים של עלית (כי זה היה הכי קל ונגיש) הכיני עוד לפני הלידה קופסאות עם אוכל קפוא שאת אוהבת, אפשר להקפיא כמעט הכול (ירקות מבושלים, פסטה, פשטידות, קציצות, שניצלים). חשוב לאכול אוכל מזין בכדי להתחזק. אפשר לקנות פירות יבשים שיהיו זמינים במקרים של עייפות מוגברת, רעב קיצוני או חולשה (שאופייניים לתקופה זו). כיוון שכנראה יגיעו אורחים לבקר אותך ולהכיר את הקטנטן החדש, תוכלי לקנות מראש עוגיות או עוגה קנויה שיהיה לך עם מה לארח ולא תצטרכי לדאוג להכול בדקה ה-90.
הכנה של האחים גדולים? כלב? (וסליחה על ההשוואה) חשוב לדאוג מראש לסידור עבורם במקרה שהלידה תהיה באמצע הלילה.. לפני החזרה מהגן.. להכין להם תיק עם בגדים, צעצועים מוכרים וספרים אהובים, רשימה עם סדר היום שלהם בכדי לא לגרום להם ליותר מידי שינויים. אני מאמינה בלשתף את הגדולים (גם אם הם לא ממש גדולים..), לספר להם במילים שלהם וברמה שיוכלו להבין מה הולך לקרות? לאן אימא הולכת? מתי היא תחזור? ועם מי..?
הכנת הציוד לתינוק - חשוב לדאוג שמישהו בבית יסדר את כל הציוד לתינוק החדש: העריסה, המצעים, האמבטיה.. גם אם את מאמינה שאסור לסדר לפני הלידה, תוכלי להכין את כל הציוד במקום מסוים כדי שכשיגיע הזמן, ידעו במה להשתמש? ואיפה נמצא כל דבר.. ואם גם זה יותר מידי הכנות, תוכלי רק להכין רשימה מפורטת של מה את רוצה שיהיה? ואיפה לשים..? אפשר לכבס מראש את הבגדים והמצעים או לתת למישהו אחר לעשות זאת עבורך.
האכלת התינוק - גם אם את יודעת שאת מתכננת להניק וגם אם לא.. וגם אין עדיין לא חשבת על זה בכלל, ממליצה לך להכין מראש טלפון של יועצת הנקה הגרה בסביבתך, עדיף מישהי שחברות המליצו עליה. במידה ותחליטי להניק ותתקלי בקושי, במידה ותבחרי לא להניק ותצטרכי עזרה עם ייבוש החלב. ההנקה היא לא טבעית לנו וצריך ללמוד אותה! בנוסף, ממליצה לקנות קופסא של תמ"ל למקרה הצורך, למקרים של קשיים בהנקה או בעיות בחיבור לפיטמה. כי גם אם ההנקה בדמך, במקרה של קשיים, לא תרצי להשאיר את התינוק שלך רעב עד שהבעיה תסתדר..
קביעת זמן איכות -  לאחר הלידה סביר שתהיי עייפה ומותשת, חסרת סבלנות, שגרת היום שאת רגילה אליה תתהפך לתקופה מסוימת וכנראה שלא יהיה לך הרבה זמן להקדיש לבעלך, לאחים הגדולים, לעצמך! חשוב להקדיש זמן איכות עם כל אחד מהם לפני הלידה, על חשבון הזמן שלא יהיה לך מאוחר יותר. בזמן הזה נצלי את ההזדמנות לדבר על מה הולך לקרות? מה הציפיות שלך ממנו? איך את מדמיינת את השינוי?
דולה מלווה לאחר לידה - במידה ואימא/אחות/חברה טובה יהיו עסוקות ואין מי שיכולה להיות זמינה בשבילך בימים הראשונים ובמיוחד לאחר לידה ראשונה, בוודאי תזדקקי לעזרה בכל הקשור לטיפול בתינוק והתנהלות היומיומית החדשה.  דולה פוסט פארטום (או דולה מלווה לאחר הלידה) עברה הכשרה מקצועית בתחום הליווי והתמיכה לאחר לידה (והיא גם אימא בעצמה) ויכולה לתת לך טיפים, כלים ועצות בהתנהלות שלך עם התינוק, להדריך אותך לגבי הטיפול בו, כל מה שצריך ולא צריך..ואיך? וגם לגבי הטיפול בעצמך, הדולה מגיעה למספר פגישות בהן היא מלווה אותך עם התינוק בביתך, ביום ובשעה שמתאימה לך, ותעזור לך להפוך את החיים שלך לפשוטים וברורים יותר בתקופה הראשונה שלאחר הלידה.
טלפונים של אנשי מקצוע - לידה ראשונה? לאחר הלידה תצטרכי לקבוע תור לאחות טיפת חלב לביקורת, מעקב וחיסונים ולרופא ילדים בקופת החולים שלך בכדי לפתוח לקטנטן תיק בקופת חולים, תוכלי מראש לברר את הטלפון של הרופא והאחות בסביבת מגורייך וכך תחסכי לעצמך חיפושים וטלפונים כשתשתחררי הביתה מבית החולים.
הכנה מראש - הכיני את עצמך ואת בן הזוג.. האחים הגדולים בבית, לתקופה לא פשוטה.. המון שינויים.. סדר יום הפוך.. חוסר בתשומת לב, עייפות.. סערת רגשות לא צפויה באמצע היום או הלילה.. וזכרי- הכל זמני! עם הזמן תלמדי להיות נינוחה יותר, בטוחה יותר, תשני קצת יותר ותוכלי אפילו להנות קצת..

11 צעדים שיעזרו לך להתכונן ללידה

 
052-2233774  האוניה 39,נווה-ים,ראשל"צ     shani.vilten@gmail.com
בשיתוף פעולה עם מרכז רימון - מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה