אימאלה חוגים לאימהות לאחר לידה בראשון לציון,

אימאל'ה- בית לאימהות לאחר לידה בראשון לציון

המילה דולה הגיעה במקור מהשפה היוונית העתיקה (מיוונית δοῦλη) ומשמעותה, אישה שעוזרת לאישה, בימי קדם המילה דולה שימשה לתיאור שפחה - עוזרת אישית, אמנם בשפה היוונית
זוהי מילה עם הקשר שלילי, אך השימוש הנפוץ בארץ ובעולם הוא חיובי ומתאר אישה שעוזרת
תומכת ומייעצת לאישה לאחר הלידה.
 
1. בשביל שלא תצטרכי לצאת מהבית בשביל לקבל עזרה..
 
הדולה מגיע עד אליך, למקום שבו הכי נוח לך בו, ביום ובשעה שאת מעדיפה, את לא צריכה להתלבש במיוחד, להתאפר, להלביש  את התינוק, להכין עבורו תיק..
 
2. בשביל שתהיה מישהי גם עבורך..
 
כל היום את נמצאת עבור התינוק שלך, דואגת ומטפלת בו.. ומי מטפל בך? הדולה יכולה להיות דמות אימהית ומכילה עבורך, זמינה בשבילך גם מעבר לשעות הביקור, את יכולה להרגיש חופשיה לשאול, להתקשר ולהתייעץ. הדולה מהווה עבורך משענת ותדאג גם לך! לתזונה שלך, לשעות המנוחה והשינה שלך, לבריאות הפיזית והנפשית, תוכל לעזור לך להתמודד עם מגוון הרגשות והתחושות שעולים אצלך לאחר הלידה ("כמה הוא אמור לאכול? למה הוא משהק? מה לעשות אם הוא יפסיק לנשום? מה עושים עם העייפות הזאת??")
 
3. בשביל שתוכלי לקבל ידע והכוונה בזמן אמת..
 
בתינוקייה או במלונית הסבירו לך איך להלביש ומה? איך לחתל, לרחוץ ומה לעשות עם הטבור? – אבל מי באמת היה פנוי להקשיב להן בתוך מבול המבקרים והכאבים הבלתי פוסקים.. עד שתתחילי לשלוט בעינינים בעיניים עצומות (וזה קורה בסוף..) הדולה תראה לך שוב והפעם על התינוק שלך ולא על בובה איך לחתל, להלביש, איך עושים אמבטיה. וגם יכולה להראות לך במזמן אמת איך להרגיע? איך להרדים? איך להקל על כאבי גזים? ובנוסף לכלים שיעזרו לך היום או מחר תקבלי ממנה גם כלים שיוכלו ללוות אותך גם בהמשך הדרך.
 
4. בשביל הפרופורציה..
 
הדולה בעלת ניסיון רב בפגישות עם אימהות לאחר לידה, כיוון שמכירה מגוון של אימהות תוכל להרגיע אותך, לספר לך שאת לא חריגה, שמה שעובר עלייך יתכן שעובר על עוד אימהות. שהבכי נפסק בסוף.. שהשדיים מפסיקים לכאוב.. שהשיער יפסיק לנשור.. שהקטן ילמד להירדם לבד ולא על הידיים.. שהזוגיות תחזור לעצמה.
 
5. בשביל לקבל מענה מקצועי ואובייקטיבי..
 
כל כך התכוננת ללידה: היית בקורס הכנה ללידה, קראת ספרים, שאלת חברות, הצטרפת לקבוצות היריון בפייסבוק.. ומה עם התקופה שאחרי הלידה?? למי יש כח לקרוא משהו בתקופה הזאת? ואת הזמן הפנוי עדיף לנצל לשינה ולא לחיפוש בפייסבוק, בשלב זה נכנסות כל השכנות, הגיסות, החברות והסבתות ולכל אחת יש מה להגיד, ודעה בדבר מה כדאי לך לעשות כי היא יודעת הכי טוב.. כל אחת אומרת משהו אחר ולפעמים אפילו אומרות דברים הפוכים לגמרי.. איך תדעי? הדולה היא אשת מקצוע ניטרלית, לא שייכת למעגל החברים או המשפחה שאותם לפעמים רוצים לרצות..הדולה עוברת הכשרה מקיפה ומגוונת בנושאים של טיפול בתינוק, האכלה,הנקה,תחושות לאחר הלידה,זוגיות ותוכל לתת לך תשובות מקצועיות, עדכניות ורלוונטיות, תוכל לתת לך מידע וכלים בכדי שתוכלי להחליט בעצמך מה הכי נכון עבורך ועבור התינוק שלך.

*כל הנ"ל נכתב מנקודת מבטה האישית של הכותבת ועל פי השקפת עולמה לגבי מהו מקצוע הדולה לאחר לידה, התפקיד משתנה ממשפחה למשפחה ומדולה לדולה לכן אין להסיק מהכתוב לגבי תפקידן של כלל הדולות..

למה צריך דולה לאחר לידה?

 
052-2233774  האוניה 39,נווה-ים,ראשל"צ     shani.vilten@gmail.com
בשיתוף פעולה עם מרכז רימון - מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה