אימאלה חוגים לאימהות לאחר לידה בראשון לציון,

אימאל'ה- בית לאימהות לאחר לידה בראשון לציון

מה חשוב לארוז כשנוסעים לחופש עם הילדים?

פסח כבר כאן וגם הקיץ יגיע בקרוב, ואיתו גם עונת החופשות והטיולים עם הילדים, בארץ או בחו"ל.
בכדי לא להתעכב באריזות ובכדי שתוכלו להיות מוכנים ככל האפשר ריכזתי עבורכם את כל מה שאסור לשכוח ועל מה אפשר לוותר כאשר יוצאים לחופשה עם ילדים?
ראשית צריך להבחין בין נסיעה אל מדינה מפותחת, מודרנית ומאובזרת לבין מדינה שאינה כזאת. ההבדל קשור לאפשרויות להשיג אביזרים, תכשירים או תרופות במקרה הצורך. למרות הנוחות של קנייה בארץ של כל מה שעלולים להזדקק לו, תמיד אפשר להתנחם בעובדה שבמידה ונשכח דבר מה - נוכל לרכוש אותו בכל בית מרקחת או חנות פארם מקומית. כאשר נוסעים למדינה שאינה נחשבת למפותחת, כמובן שצריך לייחס מחשבה מעמיקה יותר לציוד הרפואי והבריאותי שכדאי להצטייד בו לפני הנסיעה.
אז מה לקחת? (מלבד הדברים הרגילים: חיתולים, מגבונים, דובי אהוב, משחקים לשעת הצורך, שמיכה קלה, מצעים במידה וצריך, שקיות לחיתולים מלוכלכים, משטח החתלה רב פעמי, בגדים להחלפה, תמ"ל, מוצצים, בקבוקים, מנקה בקבוקים, סינרים לאכילה, חיתול טטרה, ג'ל לחיטוי ידיים במידה וברז או סבון לא יהיו זמינים)
  • מד-חום ותרופות להורדת חום ומשככי כאבים - נכון גם לילדים וגם למבוגרים. אף אחד לא רוצה לחוש ברע במהלך חופשה או טיול ולכן כדאי שתרופות כלליות כאלו יהיו זמינות בתיק.
  • תרופות נוגדות אלרגיה - אין לדעת מה יביאו עמם מדינה חדשה, אזור גאוגרפי שונה או מזג אוויר שהגוף אינו רגיל אליו. כדאי שתרופה המרגיעה תופעות של אלרגיה (המכונה אנטי היסטמינים) תימצא בהישג יד, ליתר ביטחון.
  • קרם הגנה - גם כאן מדובר בתכשיר המיועד לשימוש של מבוגרים וילדים אך כמובן שיש להצטייד בו כתלות בעונת הטיול, היעד ומזג האוויר הצפוי במהלך הטיול.
  • תרופות כרוניות - במידה ומי מהנוסעים נוטל תרופות כלשהן על בסיס קבוע, עליו לקחת אותן אתו לטיול. כדאי לבדוק אם יש צורך לקבל גם מכתב מהרופא בשפה האנגלית המאשר את השימוש בתרופה.
  • במידה ונוסעים בעונת הקיץ מומלץ להצטייד בתכשיר הגנה מפני יתושים או עקיצות של חרקים אחרים. בצמוד לזה מומלץ שיהיה גם תכשיר הרגעה למקרה והמטייל נעקץ בכל זאת כמו אלוורה למשל, ובנוסף כובע, בגדי ים, כובע ים, מצופים, משקפת
  • במידה ונוסעים בעונת החורף- מטריה/מעיל גשם, שפתון לשפתיים יבשות, כובע/כפפות/ צעיף, תרופות נגד הצטננות ושיעול, תרסיס מייבש נזלת
  • עבור תינוקות כדאי תמיד להצטייד במשחה טובה נגד תפרחת חיתולים, כל משחה שעור התינוק כבר מורגל אליה תעשה את העבודה. בנוסף, כדי להקל על התינוק במצב של צינון כדאי שיהיה בתיק התרופות גם תרסיס מי מלח לאף.
  • ערכת עזרה ראשונה- פלסטרים, תחבושות, ספריי חיטוי / פולידין / קרם אנטיביוטי
  •  אלקטרוניקה- כדי שלא נשכח מה עשינו בטיול רצוי לא לשכוח מצלמה, ויותר חשוב בטירות/מטען למצלמה, מטען לטלפון, חצובה או מוט סלפי אם יש..
למרות שמדובר ברשימה ארוכה, מומלץ שמוצרים/תכשירים אלו יהיו נגישים במזוודה או בחדר בית המלון, תוך תקווה ושאיפה ברובם לא להשתמש.
והכי חשוב - שתהיה חופשה נעימה, בטוחה ובריאה!
 
052-2233774  האוניה 39,נווה-ים,ראשל"צ     shani.vilten@gmail.com
בשיתוף פעולה עם מרכז רימון - מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה